Hayatı Film

sonYaşarken hayatı film olan Erin Brockovich “ Ben yaptım siz de yapabilirsiniz” diyecek


Yaşarken Hayatı film olan Erin Brockovich ilk defa Türkiye’de

Asemble Eğitim Danışmanlık’ın her yıl düzenlediği ve bu yıl Ata Yatırım ve Aras Cargo sponsorluğunda “Time to Labyrinth Exit” temasıyla üçüncü kez gerçekleşecek olan “Düş+Zaman=Gerçek Konferansı” için ilk kez Türkiye’ye gelen Erin Brockovich “Kendinizin, şirketinizin ve yaşadığınız çevrenin, hatta dünyanın sorumluluğunu almadan gerçek mutluluğu yakalayamayız. Sorumluluk alınır. Ben yaptım, siz de yapabilirsiniz. 2 Şubat’ta Conrad’da sizlerleyim.” diyor

2000 yılında Universal Studios tarafından çekilen ve Julia Roberts’ın Erin Brockovich rolüyle ‘En İyi Kadın Oyuncu’ Oscar’ını kazandığı filmle hayat hikayesi milyonlar tarafından öğrenilmiştir.

1991’de geçirdiği trafik kazasıyla ilgili açtığı davanın sonuçlanmasından kısa bir süre sonra, davasını üstlenen hukuk bürosunda dosyalama görevlisi olarak çalışmaya başladı. Düzenlediği bir emlak dava dosyasının içindeki sağlık raporları dikkatini çekince büronun yetkilisinden izin alıp araştırmaya başladı.

Araştırmasını sürdürdükçe 1960’lardan beri o bölgede yaşayan ve Krom 6 zehrine maruz kalan birçok insan olduğunu fark etti. Krom 6 zehrinin, bölgede faliyet gösteren Pacific Gas ve Electric Company’nin kompres istasyonundan yeraltı sularına sızdığı ortaya çıkınca Brockovich ve patronu Ed Masry, Amerikan tarihinde bir ilke imza attılar ve Pacific, 600’den fazla Hinkley sakinine 333 milyon dolar ödemeye mahkum edildi.

Filmden sonra ünlenen Brockovich, kendini insanların bir fark yaratmaları için cesaretlendirmeye ve pozitif mesajlar yaymaya adadı. 11 Eylül saldırılarından kısa bir süre sonra, New York’ta enkaz haline gelmiş bir parkı gönüllüler ve bağış yapanlarla birlikte yeniden ortaya çıkardığı “Challenge America with Erin Brockovich” adlı televizyon dizisini yaptı. “Take It from Me, Life’s a Struggle, But You Can Win.” adlı kitabın yazarı olan Brockovich, aynı zamanda sıkıntılar ve güçlüklerle başa çıkan kadınların hayat hikayelerinin konu edildiği “Final Justice” isimli TV programı hazırlamaktadır.

Halen dünyayı dolaşarak motivasyon konuşmaları yapmakta, edindiği deneyim ve dersleri dinleyicileriyle paylaşmaktadır. Kurduğu ve başkanlığını yaptığı Brockovich Araştırma ve Danışmanlık şirketi, çevreyle ilgili birçok davada hizmet vermektedir.

Ayrıca konferans ile ilgili çarpıcı detaylar arasında şunlar bulunmakta;

TÜRKİYE’DE İLK KEZ BİR KONFERANSA ÖZEL DANS GÖSTERİSİ

Konferansın temasının esin kaynağı olan Antik Yunan Mitolojinde Kral Minos için inşa edilen labirentin yaratıcısı Deadalus’un ve oğlu Icarus’un labirentten kaçış öyküsü, etkileyici bir koreografi ile bir gösteriye dönüşüyor. Özel olarak hazırlanan “Ikarus Dans Gösterisi”, konferans temasını sanat ile buluşturacak.

10.000 KİŞİ, TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ AÇAN KİŞİLERİ SEÇİYOR

10.000 kişinin oylaması ile gerçekleşen “Türkiye’nin Önünü Açanlar Ödül Töreni”nde ise, halk tarafından yapılan oylama ile belirlenen, “sahip oldukları vizyon ile alanlarında Türkiye için radikal değişimlere imza atmış” 5 özel isme özel ödül verilecek.

Konferans, moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu’nun “2029” temalı defilesi ile son bulacak.

Asemble Yönetim Kurulu Başkanı Sinan ERGİN konferansın yapılmasındaki amacı şu şekilde açıklıyor,
“Bu konferansın yapılmasındaki amaç;Ülkemizin, şirketlerimizin, çalışanlarımızın ve bizlerin devamlı olarak aynı problemlerle uğraşmamız ve bulduğumuz bütün çözümlerinse yeni problemler yaratmasıdır. Artık bu tekrarların yaşanmaması için bugünden geleceğimizi yaratmamız gerekmektedir ve bu farkındalık bilinci içerisinde yeni bir oluşuma ihtiyaç duyulmaktadır. Krizlerin ve problemlerin aynı bakış açısıyla çözülmesi mümkün değildir. Çözüm yukarıdan bakabilme sanatını bilebilmektir. Bu konferans ve konuşmacılarımız sizlere bu bakış açısını paylaşarak, içimizde bulunan yaratıcılığın ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Kriz de fırsat da sadece bizim bakış açımızdan kaynaklanır. Ancak yukarıdan bakabilirsek fırsatları ve çözümleri görebiliriz. 2 Şubat’da Conrad da görüşmek dileği ile.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: